Změny na webu

Od Lucky |

Po upgradu píseckého webu se schyluje i na tento. Zatím jde spíš o přípravu na další kroky, přesto v příštích dnech očekávejte různě dlouhé odstávky. Pokud vše půjde přiměřeně hladce, můžeme se těšit na nový podvozek webu a dobrý základ pro jeho další vývoj.

Bohužel dojde k odpojení galerie od hlavního webu, protože zatím stále není k dispozici řešení, které by dokázalo zaintegrovat galerii do nové verze redakčního systému. Galerie tedy bude více oddělená, snad dočasně.

O dalším průběhu vás budu informovat aktualizací tohoto článku (viz dále).

P.S. Omlouvám se, pokud dnes někomu dorazilo větší množství e-mailů o aktualizacích událostí. Došlo k tomu při migraci mezi dvěma moduly, které pracují s časy událostí.

Aktualizace 12.4. 22:33

Web je zmigrovaný na nový redakční systém. Drobné změny najdete všude možně. Nejvíce času zabral kompletní redesign kalendáře (viz Nejbližší události v menu), který je teď možné připojit do vašich Thunderbirdů, Outlooků, Google kalendářů, různých mobilních zařízení apod. Pokud něco z toho už používáte, můžete si přidat tento zdroj a budete mít vždy přehled o všech akcích. Součástí kalendáře je i seznam všech událostí podle let.

Aktualizace 13.4. 21:55

Dnes jsem se pustil do designu, protože stávající témátko nešlo upravit jak jsem chtěl (zjednodušení návštěvní knihy apod.). Ztratil jsem několik mnoho hodin pokusy o úpravu původního designu, ale dopadlo to jenom dropnutím databáze (včetně všech drobných dopoledních úprav) a obnovou z noční zálohy. Došlo tedy na poslední krok ze seznamu - kompletní změnu designu. Prosím o případné připomínky, tohle se dá naopak poměrně hodně upravit.

Aktualizace 14.4. 7:55

Mirka si všimla, že se nemá jak přihlásit. Opraveno :-)

Aktualizace 16.4. 21:45

Dnes jsem oddělil rezervace Lísku do vlastního kalendáře/seznamu. Odkaz je dole na stránce o Lísku. Má vlastní ical (pro kalendářové klienty na počítačích) a je propojen s událostmi v hlavním kalendáři. Při zakládání nové události prosím věnujte pozornost "Zahrnout do rezervací Lísku". Při zaškrtnutí se událost objeví v obou kalendářích/seznamech - není tedy třeba zakládat duplicitní záznamy. Tím se také zmenší riziko, že se na Lísku s někým neočekávaně potkáme :-)

Podařilo se mi pod rezervace převést staré záznamy a u zbytku událostí jsem nastavil, zda se mají promítnout do rezervací. Jsou jich stovky, takže kdybyste někde náhodou narazili na špatný zaznam, dejte vědět.

Aktualizace 18.4. 19:56

Upravil jsem rezervace a přidal captcha kvůli spamerům.

Změnu mého admin ID jsem zatím vzdal, vzhledem k objemu obsahu a různých nastavení svázaných s ID. A také malé potřebě oddělených rolí.

Privátní zprávy jsou zpět.

Předělal jsem patičku rezervací, teď se nebude plést v editaci rezervace a také se nebude ukládat pro každou rezervaci zvlášť.

Nepovedlo se mi vytvořit blok událostí k přihlášení, ale upravil jsem blok nejbližších událostí a přidal ikonku, která signalizuje, zda jste nebo nejste přihlášeni.

P.S. Omlouvám se za včerejší várku zpráv. Příslušný modul jsem kvůli tomu úplně deaktivoval, ale po zapnutí modul zjistil změny a odeslal co uznal za vhodné.

Aktualizace 19.4. 12:37

Podle očekávání jsem nenašel žádné řešení integrace redakčního systému a galerie na úrovni toho minulého. Alespoň jsem změnil barvy v externí galerii a přidal blok s náhodnou (klikací) fotkou hlavní stránky. Odkazy ve starých článcích, událostech a komentářích jsem neměnil - není vyloučené, že bude časem k dispozici "ten správný" modul.

Tím jsem vyčerpal položky na seznamu. Kdyby vás napadlo něco dalšího, dejte vědět.

Dokončený (neúplný) seznam:

  • kontrola (a možná změna) všech menu
  • privátní zprávy, buď nový modul nebo nahrazení kontaktní stránkou v profilu (výhoda je v tom, že další komunikace probíhá e-mailem, nejde tedy o další úložiště nějakých zpráv) - viz pisek.stinadla.net
  • chatroom, pravděpodobně zruším
  • oddělení rezervací Lísku do samostatného kalendáře, pokus o přesun historických dat
  • blok s akcemi k přihlášení
  • dohledání a nahrazení odkazů na galerii, které jsou teď nefunkční
  • pokus o provizorní integraci galerie (těla galerie, náhodné fotky)
  • změna designu (pokud najdu něco lepšího)
  • oddělené admin role
  • patička pro všechny rezervace
Aktualizace 28.4. 21:40
 
Vyskytly se problémy s notifikacemi k přihlášeným akcím, které momentálně nedokážu odstranit. Proto e-mailové notifikace prozatím vypnu. Nepřijde vám tedy e-mail den před akcí. Přihlašování ale jinak funguje stále stejně.

Komentáře

mozna je to jen muj pocit, ale prijde mi, ze ty barvy hodne rvou, jakoze se ne uplne prijemne cte...ale mozna jen nezvyk. jak to prijde vam ostatnim?

Barvy se daji pomerne dost vyladit, ale to by u toho museli sedet vsichni. Kazdopadne piste dal co vas napadne, nic neni definitivni.

Me2d mas ten kalendar v nejakym klientovi? Mam s nim jeste dalsi plany.