POZOR: Alternativní program během omezené činnosti!

Vážení rodiče,

vzhledem k současné situaci, kdy je naše standardní skautská činnost opět pozastavena, jsme se rozhodli nabídnout vašim dětem alternativní program, kterého se mohou zúčastnit:

I.) 3. dívčí oddíl pořádá on-line schůzky (videohovory) - pro světlušky každé úterý od 17:00 do 18:00, pro skautky každý čtvrtek od 19:00 do 20:00. Podrobnější informace jste od nás již obdrželi, neboť pár takovýchto schůzek už úspěšně proběhlo. Pokud byste měli k programu holek jakékoli dotazy, obraťte se prosím přímo na vedoucí 3. dívčího oddílu:

světlušky - Alena Franců (tel. 776 156 333)
skautky - Magdaléna Feitová (tel. 774 047 899)

II.) Členové 2. chlapeckého oddílu mohou plnit skautské odborky, nebo vlčky. Jedná se vždy o soubor několika úkolů týkajících se určité zájmové oblasti, ve které by se daný člen chtěl zdokonalovat (např. Ajťák, Atlet, Cestovatel atd. - viz seznam na níže uvedených webových stránkách). Vlčků je 30 a jsou určeny pro vlčata (příp. nováčky), odborek je 59 a jsou určeny pro skauty. Pro další instrukce, jak v oddíle plnit odborky/vlčky, čtěte dál. S dotazy k programu kluků se prosím obracejte na:

Svižník - Michal Lyga (tel. 721 545 235)
Vít Koubek (tel. 723 836 299)


Podrobnější informace ohledně odborek a vlčků (včetně jejich seznamu) naleznete zde:

vlcciasvetylka.skaut.cz
odborky.skaut.cz

UPOZORNĚNÍ: Odborky (vlčky) se světle modrým a žlutým lemem se u nás v oddíle prozatím nedají plnit (jsou určeny pro speciálně zaměřená střediska a oddíly)!


Jak na to?

Vlčata si vyberou vlček, skauti pak odborku, která by je nejvíce zajímala (viz předchozí odkazy). Cílem není splnit co nejvíce odborek (resp. vlčků) ani je splnit co nejrychleji. Je to příležitost rozvinout se v daných oblastech, ukázat svoje výjimečné schopnosti a dovednosti, najít svoji vášeň, poznat sám sebe, zdokonalit se a hlavně BAVIT SE! Plnění odborek (resp. vlčků) má být totiž především zábava! Takže neváhejte a vybírejte, co by vás zajímalo a bavilo plnit!

Poté, co si vyberete svoji odborku (vlček), se obraťte na jednoho z níže uvedených vedoucích, aby se stal vaším patronem (u každého vedoucího je uvedený seznam odborek/vlčků, které jsou vhodné plnit právě s ním). Váš patron vás bude provázet plněním odborky (vlčku) od počátku až do konce. Bude s vámi vše konzultovat, zadávat vám úkoly, kontrolovat jejich plnění atd. Počítejte s tím, že odborka (vlček) se plní delší dobu. Může se dokonce stát, že v plnění budeme pokračovat i po obnovení klasických schůzek.

Přesné pravidla pro získání konkrétní odborky (vlčku) si můžete přečíst na uvedených stránkách (viz odkazy výše), nebo vám je sdělí přímo váš patron. Snažte se plnit odborky (vlčky) postupně (max. vždy jen jednu) a nenechte se hned odradit jedním nesnadným úkolem. Nicméně pokud byste se přeci jen rozhodli v průběhu plnění pro jinou odborku (jiný vlček), domluvte se se svým patronem.

První komunikace s vaším patronem by měla proběhnout přes uvedený kontakt níže. Jak dále budete v komunikaci pokračovat, je už na domluvě přímo s ním (např. videohovory, e-mail, chat aj.), záleží i na vás, co vám bude nejpříjemnější a nejpohodlnější (a také na vašich technických možnostech).


ODMĚNOU za splnění odborky (vlčku) není jen plno nových zkušeností a znalostí, ale také fyzický odznáček (nášivka), která prokazuje, že její nositel se v oblasti, kterou odborka (vlček) reprezentuje, dobře vyzná a pravděpodobně v ní vyniká. Nášivky odborek a vlčků mají stejnou podobu jako jejich grafické vyzobrazení na již zmíněných webových stránkách (odkazy výše). Tyto nášivky se mohou nosit přišité na kroji.

Ukázka např. zde: https://www.junshop.cz/odborka-filmar.html


Nášivku za splněnou odborku (splněný vlček) od nás děti obdrží při slavnostní příležitosti (např. táborový oheň).


Seznam patronů:

  • Jony: Atlet, Cyklista, Ekolog, Chovatel, Chovatel a pěstitel, Kutil, Sportovec, Zahradník
  • Lemur: Elektronik, Elektrotechnik, Filmař, Fotograf, Reportér, Sportovec, Výtvarník
  • Svižník: Ajťák, Deskovkář, Divadelník, Ekonom, Filmař, Hacker, Historik, Hudebník, Muzikant, Obřadník, Přírodovědec, Skautský historik, Spisovatel, Umělec přírody, Výtvarník, Záchranář, Zdravotník
  • Vítek: Atlet, Cyklista, Fotograf, Horolezec, Hudebník, Kuchař, Mezinárodní skaut, Muzikant, Občan, Obřadník, Plavec, Polárník, Skautský historik, Sportovec, Tanečník, Výtvarník, Záchranář, Zdravotník, Zpěvák
  • Vlastimil: Deskovkář, Ekolog, Geocacher, Krajinář, Kuchař, Meteorolog, Polárník, Přírodovědec, Průvodce, Sportovec, Strážce přírody, Turistický průvodce, Uzlař

Kdokoliv: Cestovatel, Čtenář, Hvězdář, Chůvák, Jazykář, Mapař, Rukodělkař, Sběratel, Smartphonista, Táborník, Trosečník, Zálesák, Zelený edison

Prvotní kontakt na patrony: