Blog uživatele Lucky

Velký obsah Velkého bratra

Přestože se nepovažuji za webmastera, programování je pro mne pouze okrajová činnost a ladění designů stránek mne vyloženě nebaví, provozuji několik komunitních stránek. Některé z nich jsou velmi malé, jiné jsou už trošku větší a mají řádově tisíc registrovaných uživatelů. Jejich zaměření je velmi různorodé a vlastně je spojuji pouze já jako provozovatel, zakladatel nebo pokračovatel (bylo potřeba sdílet informace a nikdo vhodnější nebyl po ruce).

socialni site

Tour to Trieste - Cílové foto

Téma blogu: 

Po sedmi týdnech a více než 1000km pěší cesty přes šest různých států (Česko, Rakousko, Slovensko, Maďarsko, Slovinsko a Itálie) Svíža dokončil svoji cestu do Terstu. Celá cesta je zmapovaná v souhrnném příspěvku a než začne vyprávět, přidávám několik fotografií ze setkání s rodiči u moře.

trieste - cíl

(po kliknutí na foto přejdete na kompletní galerii)

Tour to Trieste - souhrn

Téma blogu: 

Zde se budou postupně objevovat aktualizované informace z cesty. Podle četnosti zpráv budu souhrny rozdělovat do více článků. Bez znalosti přesné trasy můžeme pouze spekulovat o délkách úseků, ale pro zajímavost budu doplňovat orientační vzdálenost cesty autem podle mapy.cz.

  • 15.6. ráno - loučení a start v Písku
  • 15.6. večer - Týn n. Vltavou (~28km)
  • 16.6. Hartmanice (~11km)
  • 17.6. Nítovice (~25km) - "nohy zatím nebolej"
  • 18.6. Blažejov (~24km) - "Počasí ujde, trochu mrholí. První foto snad v Dačicích."
  • 19.6. foto od ctitelky z Kunžaku:

Kunzak

  • 19.6. opuštĕné skautské tábořiště mezi Valtinovem a Matĕjovcem (~21km)
  • 20.6. Třebětice (~25km) - "Vše dobré, pomalu mířím na Znojmo."
  • 21.6. Zblovice (~22km) - "Počasí zatím ujde. Zřejmĕ to už asi bude Morava, když jsem si objednával limonádu, už jsme si nerozumnĕli."
  • souhrn za 1. týden: 156km (počítáno po silnicích)

Relativita času

Téma blogu: 

Všichni jsme nějakým způsobem závislí na čase, který nám vyměřuje úseky, do kterých pak skládáme své (ne)aktivity jako práci, zábavu nebo i spánek. Proto se poměrně brzy učíme, jak odměřovat čas a rozdělovat (nebo spojovat) ho na sekundy, minuty, hodiny, dny atd. Víme, kolik sekund má minuta nebo kolik dní má měsíc. Nebo nevíme?

... my jsme jedna rodina

Téma blogu: 

Citace:
Mafie, často označovaná „skutečnými pány“ Itálie jako Cosa Nostra („naše věc“), je tajná společnost vzniklá v polovině 19. století na Sicílii. Její odnož se objevila ke konci 19. století na východním pobřeží Spojených států společně s vlnou italských imigrantů.

Tolik historie. Ptáte se, jak to s námi souvisí? Docela jednoduše. Naše rodina se v brzké době zapojí do bojů o nadvládu nad New Yorkem...

Hymna

Téma blogu: 

"Slovo hymna pochází z Řečtiny a označuje oslavnou píseň, která je symbolem určitého kolektivu."

Tolik vysvětlení pojmu... a ted k praktické stránce věci.

Jak si někteří nebo spíš většina našich skautíků (nebo alespoň ta část se základním hudebním sluchem) všimla, naše muzikální kreace není v případě naší interpretace skautské hymny úplně v pořádku. Přiznejme si to, vždyť nikdo z nás nemůže být perfektní Směju se

Dalsi taborove novinky

Téma blogu: 

A jsme tu s dalsimi poloskandalnimi informacemi z tabora...

Po slunecne strede jsme si prozili pekelny destivy ctvrtek. Taborova hra vstoupila do dalsi etapy, ve ktere se poutnici pri efektnim nocnim vystupu s horicim mecem a dalsimi zajimavostmi dostali do pekla, ktere si posleze nalezite uzili.

Nocni rychlo-baleni na fingovany tridenni putak a jeho nasledna asi hodinova(?) realizace, maximalni fyzicky i psychicky zaprah po cely den.

Stránky

Přihlásit se k odběru RSS - Blog uživatele Lucky